Barwienie storczyków

Barwienie storczyków. Storczyki o barwie niebieskiej, czarnej i czerwonej cieszą się dużą popularnością. Nieświadomi klienci kupują storczyka z myślą, że już zawsze taki będzie. Jakie jest ich rozczarowanie, gdy przy następnym kwitnieniu storczyk jest biały.

Przeczytałam wczoraj artykuł o samodzielnym barwieniu storczyków.  Do tego celu wykorzystano zwykły barwnik spożywczy, którym podlewano roślinę z wypuszczonym pędem kwiatowym. Rezultaty były mierne. Postanowiono podlewać roślinę przed wypuszczeniem pędów. Teraz czekają na rezultaty.

Czy myślicie, że im się uda ?

Osobiście uważam, że natura dała nam piękne storczyki, które niejednokrotnie potrafią zaskoczyć swoim ubarwieniem.

Czy zdarzyło wam się kupić barwionego storczyka ?

 

[contact-form-7 id="3866" title="Newsletter"]


Kamila
About Kamila 258 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.
 • Alicja Bagińska

  Ja dostałam w październiku 2011r. w prezencie barwionego niebieskiego. Kwiaty bardzo krótko się utrzymały i szybko pędzik cały usechł, więc nie było co liczyć na jakiś dodatkowy pędzik z oczka. Aktualnie pierwszy raz od takiego czasu zakwitł i ma piękne białe kwiaty, ale kazał mi na siebie bardzo długo czekać. Bardzo o niego dbałam, korzonki po moich zabiegach miał przepiękne i zdrowe, aczkolwiek kwitnąć nie chciał. Raz nawet (wakacje 2013r.) wypuścił pędzik, niestety nagle ni stąd ni zowąd pędzik usechł. Podejrzewam, że właśnie przez farbowanie ucierpiał i tak długo do siebie dochodził. Podsumowując, z całą pewnością nie polecam kupna barwionych. Naturalne są piękniejsze!! 🙂

  • jacakkamila

   Ja również miałam barwione storczyki. Dostałam od Mamy w prezencie. Szybko przekwitły a na następne kwitnienie musiałam czekać ok roku. Ja również nie polecam barwionych 🙂

  • Monika

   Czytajac wasze wypowiedzi to ja mialam chyba duzo szczescia bo gdy dostalam storczyka barwionego na niebiesko w dniu kobiet od meza i kwiaty utrzymaly mi sie przez 4 miesiace. Na poczatku wakacji opadly. W tej chwili a jest koniec sierpnia ma piekne biale kwiaty i naliczylam ,ze bedzie na pedzie 15 kwiatow, narazie rozkwitlo 8

 • Kami Kamczyński Kama

  Witam. A Ja osobiście chcę polecić wszystkie storczyki z tak zwanej umieralni niedawno kupiłam po 5 zł i po 9 zł 6 sztuk wszyscy twierdzili ze nic z tego nie będzie a w ten sposób mam kolekcje o wartości około 300 zł. Co do barwienia strasznie mi się podobają ale szkoda męczyć tak piękna roślinę.

  P.s teraz będzie już jest dużo takich umierających kwiatków w marketach po walentynkowym szaleństwie i dniu kobiet.

  • olenka32

   Mój był z umieralni i chyba go dobiłam 🙁 Za mało podlewałam, nie wiem, napisałam właśnie na forum, może ktoś mnie poratuje.