Barwienie storczyków


Barwienie storczyków. Storczyki o barwie niebieskiej, czarnej i czerwonej cieszą się dużą popularnością. Nieświadomi klienci kupują storczyka z myślą, że już zawsze taki będzie. Jakie jest ich rozczarowanie, gdy przy następnym kwitnieniu storczyk jest biały.

Przeczytałam wczoraj artykuł o samodzielnym barwieniu storczyków.  Do tego celu wykorzystano zwykły barwnik spożywczy, którym podlewano roślinę z wypuszczonym pędem kwiatowym. Rezultaty były mierne. Postanowiono podlewać roślinę przed wypuszczeniem pędów. Teraz czekają na rezultaty.

Czy myślicie, że im się uda ?

Osobiście uważam, że natura dała nam piękne storczyki, które niejednokrotnie potrafią zaskoczyć swoim ubarwieniem.

Czy zdarzyło wam się kupić barwionego storczyka ?

 

Newsletter

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

  Kamila
About Kamila 236 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.
 • Alicja Bagińska

  Ja dostałam w październiku 2011r. w prezencie barwionego niebieskiego. Kwiaty bardzo krótko się utrzymały i szybko pędzik cały usechł, więc nie było co liczyć na jakiś dodatkowy pędzik z oczka. Aktualnie pierwszy raz od takiego czasu zakwitł i ma piękne białe kwiaty, ale kazał mi na siebie bardzo długo czekać. Bardzo o niego dbałam, korzonki po moich zabiegach miał przepiękne i zdrowe, aczkolwiek kwitnąć nie chciał. Raz nawet (wakacje 2013r.) wypuścił pędzik, niestety nagle ni stąd ni zowąd pędzik usechł. Podejrzewam, że właśnie przez farbowanie ucierpiał i tak długo do siebie dochodził. Podsumowując, z całą pewnością nie polecam kupna barwionych. Naturalne są piękniejsze!! 🙂

  • jacakkamila

   Ja również miałam barwione storczyki. Dostałam od Mamy w prezencie. Szybko przekwitły a na następne kwitnienie musiałam czekać ok roku. Ja również nie polecam barwionych 🙂

  • Monika

   Czytajac wasze wypowiedzi to ja mialam chyba duzo szczescia bo gdy dostalam storczyka barwionego na niebiesko w dniu kobiet od meza i kwiaty utrzymaly mi sie przez 4 miesiace. Na poczatku wakacji opadly. W tej chwili a jest koniec sierpnia ma piekne biale kwiaty i naliczylam ,ze bedzie na pedzie 15 kwiatow, narazie rozkwitlo 8

 • Kami Kamczyński Kama

  Witam. A Ja osobiście chcę polecić wszystkie storczyki z tak zwanej umieralni niedawno kupiłam po 5 zł i po 9 zł 6 sztuk wszyscy twierdzili ze nic z tego nie będzie a w ten sposób mam kolekcje o wartości około 300 zł. Co do barwienia strasznie mi się podobają ale szkoda męczyć tak piękna roślinę.

  P.s teraz będzie już jest dużo takich umierających kwiatków w marketach po walentynkowym szaleństwie i dniu kobiet.

  • olenka32

   Mój był z umieralni i chyba go dobiłam 🙁 Za mało podlewałam, nie wiem, napisałam właśnie na forum, może ktoś mnie poratuje.