Ciekawe trendy w świecie aranżacji wnętrz


Urządzanie otaczającej nas przestrzeni to z pewnością spore wyzwanie, ale również i niesamowicie ciekawe przeżycie. Możemy bowiem wówczas spersonalizować rzeczywistość, w której żyjemy według własnych upodobań i tego co uważamy za potrzebne, a czego możemy z łatwością się pozbyć.

Niezwykle ciekawym zagadnieniem, jeżeli chodzi o przemysł aranżacji wnętrz są spopularyzowane w danym okresie trendy, za którymi szaleje praktycznie cały świat. Jedną z takich, niepodzielnie królujących tendencji, są żywe kwiaty doniczkowe. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, ponieważ ożywiają one naszą przestrzeń i wprowadzają doń niepowtarzalną atmosferę, której nie da się osiągnąć za pomocą sztucznej roślinności, czy innych ozdób tego typu.

Rośliną, która w ostatnich latach zdobyła szczególną popularność jest storczyk.

Nie ma w tym jednak nic nadzwyczajnego, ponieważ kwiaty storczyka są naprawdę przepiękne, co doceniają różni eksperci i pasjonaci roślinności z całego świata. Co więcej, roślina ta występuje w różnych wariantach gatunkowych i kolorystycznych, dzięki czemu za pewnik można uznać to, że każdy odnajdzie coś co będzie pasowało do jego upodobań i warunków panujących w jego wnętrzach. Piękno, jakie prezentuje storczyk wyraźnie wpływa również na artystów i inne przedmioty, które zdobi wspaniały wzór, nazywany design orchid.

Innym trendem wynikającym z nastrojów i tendencji panujących wśród członków społeczeństwa jest również minimalizm. Ten sposób wystroju wnętrz i kreowania swojej rzeczywistości charakteryzuje się oszczędnością w przytłaczających ozdobach, a najpopularniejszymi kolorami, niepodzielnie królującymi w takich wnętrzach jest czerń i biel. Jest to niezwykle ciekawy styl aranżowania przestrzeni, ponieważ pozwala on na osiągnięcie efektu optycznego powiększania pokojów i pomieszczeń, co jest pożądane w szczególności przez osoby, które nie mają zbyt dużego metrażu. Co więcej jest to tendencja typowa dla osób ceniących czystość i porządek, ponieważ jego utrzymanie jest w takich wnętrzach po prostu łatwiejsze.

[contact-form-7 id="3866" title="Newsletter"]


Kamila
About Kamila 244 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.