Ciekawe trendy w świecie aranżacji wnętrz


Urządzanie otaczającej nas przestrzeni to z pewnością spore wyzwanie, ale również i niesamowicie ciekawe przeżycie. Możemy bowiem wówczas spersonalizować rzeczywistość, w której żyjemy według własnych upodobań i tego co uważamy za potrzebne, a czego możemy z łatwością się pozbyć.

Niezwykle ciekawym zagadnieniem, jeżeli chodzi o przemysł aranżacji wnętrz są spopularyzowane w danym okresie trendy, za którymi szaleje praktycznie cały świat. Jedną z takich, niepodzielnie królujących tendencji, są żywe kwiaty doniczkowe. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, ponieważ ożywiają one naszą przestrzeń i wprowadzają doń niepowtarzalną atmosferę, której nie da się osiągnąć za pomocą sztucznej roślinności, czy innych ozdób tego typu.

Rośliną, która w ostatnich latach zdobyła szczególną popularność jest storczyk.

Nie ma w tym jednak nic nadzwyczajnego, ponieważ kwiaty storczyka są naprawdę przepiękne, co doceniają różni eksperci i pasjonaci roślinności z całego świata. Co więcej, roślina ta występuje w różnych wariantach gatunkowych i kolorystycznych, dzięki czemu za pewnik można uznać to, że każdy odnajdzie coś co będzie pasowało do jego upodobań i warunków panujących w jego wnętrzach. Piękno, jakie prezentuje storczyk wyraźnie wpływa również na artystów i inne przedmioty, które zdobi wspaniały wzór, nazywany design orchid.

Innym trendem wynikającym z nastrojów i tendencji panujących wśród członków społeczeństwa jest również minimalizm. Ten sposób wystroju wnętrz i kreowania swojej rzeczywistości charakteryzuje się oszczędnością w przytłaczających ozdobach, a najpopularniejszymi kolorami, niepodzielnie królującymi w takich wnętrzach jest czerń i biel. Jest to niezwykle ciekawy styl aranżowania przestrzeni, ponieważ pozwala on na osiągnięcie efektu optycznego powiększania pokojów i pomieszczeń, co jest pożądane w szczególności przez osoby, które nie mają zbyt dużego metrażu. Co więcej jest to tendencja typowa dla osób ceniących czystość i porządek, ponieważ jego utrzymanie jest w takich wnętrzach po prostu łatwiejsze.

Newsletter

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

  Kamila
About Kamila 236 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.