Krzyżówki Phalaenopsis – co nam powie kolor storczyka

Krzyżówki Phalaenopsis – co nam powie kolor storczyka.  Mieszańce wielokwiatowe, które wywodzą się z rodzaju Phalaenopsis występują w różnych kolorach. Zachwycają i kuszą hodowców swoim przeróżnym ubarwieniem, sama jestem doskonałym przykładem.

Na początku swojej przygody ze storczykami nie wiedziałam, że istnieje kilkadziesiąt tysięcy odmian orchidei. Skupiłam się storczyku o białych kwiatach, którego uważałam za cud natury. Z ogromnym zdziwieniem patrzyłam na kwiaty koloru żółtego, czerwonego i fioletowego, które stopniowo pojawiały się na rynku florystycznym.  Fascynacja trwa a kolekcja stale się powiększa 🙂

Obecnie na moich parapetach goszczą orchidee koloru białego, żółtego, herbacianego, czerwonego, fioletowego. Jednolite i nakrapiane.  A Wy, jakie macie kolory ?

Pochwalcie się 🙂 

ikona

0018

0018

1

0002

0009

0002

0014

ikona

0002

0001

[contact-form-7 id="3866" title="Newsletter"]


Kamila
About Kamila 256 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.
  • Ewelina

    Ja w swojej kolekcji ponad 20 storczyków mam przeróżne kolory, odcienie i wzorki 🙂 Od białych z różnymi kolorami w środku, przez żółte, zielone , fioletowe, gładkie, w cętki, kropki i paski 🙂 A moje ulubione to różowe i fioletowe w paseczki 🙂 Mam takie chyba trzy zwykłe i jedną miniaturkę 🙂 Przy takiej ilości storczyków już się trochę pogubiłam ile jakich mam 🙂 Za każdym razem kiedy pojawiają się nowe pąki z niecierpliwością czekam jaki tym razem kolor się rozwinie 🙂