Niedobór promieni słonecznych

Niedobór promieni słonecznych w pielęgnacji storczyków ma ogromne znaczenie. Jego brak, może mieć ogromny wpływ na jego wygląd. Dlatego należy zwrócić uwagę na liście, które mogą nam pomóc zdiagnozować przyczynę wiotkich i ciemnych liści.

W tym krótkim artykule postaram się krótko opowiedzieć jakie skutki ma niedobór promieni słonecznych.

Brak dobrego oświetlenia możemy zauważyć głównie na liściach storczyka, które staja się ciemniejsze i wiotkie. Również kwitnienie jest rzadsze i zdecydowanie mniej obfite. Dłuższe przebywanie storczyka w nieodpowiednich warunkach może doprowadzić do jego karłowacenia. Nowe liście, które orchidea będzie wypuszczać będą mniejsze. Jeżeli zauważymy powyższe objawy, postarajmy się przenieść naszego storczyka w bardziej słoneczne miejsce. A na efekty nie będziecie musieli długo czekać 🙂 O problemach z nadmiarem promieni słonecznych, które również mają wpływ na rozwój naszych orchidei można przeczytać w tym artykule http://www.mojstorczyk.pl/nadmiar-promieni-slonecznych/ . A artykuł zawiera kilka istotnych informacji o skutkach wystawiania storczyka na ostre promienie słoneczne.

0027

[contact-form-7 id="3866" title="Newsletter"]


Kamila
About Kamila 255 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.