Porada – Jak uratować przelanego storczyka

Jak uratować przelanego storczyka ?

Magda

Przelanego storczyka, należy jak najszybciej przesadzić do nowego podłoża. Podlać po ok 14-20 dniach.  Objawy przelania  jak również zapobieganie opisałam tutaj http://www.mojstorczyk.pl/zwiedniete-liscie-storczyka/

Mój Storczyk

[contact-form-7 id="3866" title="Newsletter"]


Kamila
About Kamila 258 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.
  • Monika

    Witam,
    przelałam swojego storczyka. Nalałam wody do osłonki, nie doniczki, i zapomniałam odlać nadmiar. Dzisiaj zobaczyłam, że na jednym korzonku jest biały nalot, pewnie pleśń, niestety w osłonce nadal była woda, która od razu odlałam Storczyk po przekwitnięciu wypuścił mi piękny pęd z pąkami, czy jeżeli go przesadzę, to pęd się rozwinie, da się go jakoś uratować? Samo podłoże z doniczki nie jest zapleśniałe, ale boję się, że pleśń może objąć całą doniczkę.

    • Nigdy nie przesadzam storczyków w fazie kwitnienia. W takich sytuacja dobrze wyciągnąc storczyka z osłonki i przez kilka dni trzymać go na podstawce. Podłoże przeschnie. To powinno wystarczyć.