Przycinanie przekwitniętych storczyków

Taki zabieg wykonujemy gdy opadną kwiaty i storczyk będzie wyglądał nieefektownie. Odpowiednie przycięcie storczyka pozwoli mu na dalszy rozwój, który może przynieść nowe pędy lub pąki.

Dzięki temu damy mu możliwość dalszego wzrostu, tzn możliwość wypuszczenia nowych pąków na tej samej łodydze. Przycięcia łodygi dokonujemy nad trzecim więzadłem, licząc od dołu. Daje to nam szansę na wypuszczenie keiki lub pędu.

Więcej informacji o nowych pędach można przeczytać TUTAJ

Należy jednak zwrócić uwagę, że nie zawsze uda się storczykowi wypuścić nowy pęd. Należy wtedy odczekać do uschnięcia łodygi i dopiero przycinamy przy korzeniu. Ja tak robię, ale jeżeli znacie inne metody przycinania tych pięknych kwiatów napiszcie 🙂 Przycinanie storczyków, nie jest trudne i nie należy się go obawiać. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej o przekwitaniu i przycinaniu przejdź do tego artykułu Storczyk przekwita. I co dalej?

Niektórzy radzą przyciąć storczyka przy wypukłym więzadle. Hmm, tego jeszcze nie próbowałam, ale przy następnym przycinaniu sprawdzę tę metodę.

 

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.