Storczyk w szkle – podlewanie


Jak podlewać storczyka w szkle? Każdy pewnie ma swój sposób. Zanim wpadłam na ten, który okazał się banalnie prosty, przerobiłam wiele tematów: wężyki, sączki, rurki. Sporo się tego zabierało. Teraz już wiem, i muszę przyznać, że nie jest to skomplikowane. Oczywiście wymaga odrobinę większej uwagi i dokładności, ale co się nie robi dla tych pięknych kwiatów.

Nasze podlewanie powinniśmy rozpocząć od wlania wody do kuli, tak aby zakryła ona wszystkie korzenie powietrzne. To można wlać, więcej, jednak nie będzie to już miało większego znaczenia.

Woda do podlewania powinna być odstana. A w jakiej temperaturze? Czy to ma znacznie?

Zimna woda nie wpływa dobrze na stan naszych storczyków. Najlepsza jest odstana w temperaturze pokojowej.

Pozostawiamy tak storczyka na ok godzinę. Podłoże mocno nasiąka. Dzięki specjalnym rurkom umieszczonym w podłożu będziemy mieli  możliwość szybkiego odsączenia

Storczyk podlany. Jak usunąć nadmiar wody?

Do usuwania wody stosuję zwykłą białą pipetkę od dawkowania leków. Doskonale sprawdza się również długa rurka, która pod wpływem ciśnienia, odsącza podłoże z nadmiaru wody.

Generalnie storczyk, ma się dobrze. Wypuścił dwa pędy z oczek, które rosną bardzo szybko. Kolorek będzie ciemno fioletowy 🙂

[contact-form-7 id="3866" title="Newsletter"]


Kamila
About Kamila 247 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.