Wrastanie pędów w podłoże

Wrastanie pędów w podłoże. Taka sytuacja może mieć miejsce, gdy pęd storczyka zacznie się wyginać i rosnąć w innym kierunku. Zazwyczaj pnie się w górę, jednak może zdarzyć się, że będzie rósł inaczej. Co w tedy zrobić ?

Taka sytuacja zdarza się dość rzadko, ale jednak się zdarza. Czytałam na ten temat artykuł i wydawał mi się absurdalny. Po obejrzeniu przygotowanych do niego ilustracji, byłam zaskoczona, jak pędy mogą rosnąć. Nie można jednoznacznie stwierdzić co jest przyczyną takich zaburzeń. Można natomiast w małym stopniu temu zaradzić.

U mojej Mamy pęd storczyka rośnie ku dołowi. Próbowałyśmy go uformować z marnym skutkiem. Rośnie dalej, obawiam się, że jak przyjdą pąki a później kwiat pęd nie wytrzyma ciężaru i złamie się.

Spróbuj deseczki

Jednym ze sposobów jest podłożenie drewnianej deseczki pod rosnący pęd storczyka. Zapobiegnie to jego wrastaniu w podłoże. Nie spotkałam się z taką sytuacją wśród moich storczyków, jednak zawsze może być ten pierwszy raz. Wtedy na pewno zastosuję się do wyżej wymienionej metody.

[contact-form-7 id="3866" title="Newsletter"]


Kamila
About Kamila 256 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.