Deformacja liści storczyka

Deformacja liści storczyka. Wśród młodych pędów storczyków może pojawić się deformacja liści. Przyczyną takiego stanu jest zazwyczaj niewłaściwa pielęgnacja.

Przyczyn deformacji liści storczyka może być kilka. Najczęstszą przyczyną jest nieregularne podlewanie. Jednak do takiego stanu może przyczynić się również niewłaściwa temperatura, nieodpowiednie nawożenie jak również jego brak.  Jak już wcześniej wspominałam, liście mogą nas informować o ogólnym stanie storczyka. Deformacja liści  może również świadczyć o wcześniejszych problemach, które zostały już dawno zażegnane. Jest to niewątpliwie skutek warunków hodowli, w okresie, w który liście były w fazie wzrostu.

Innym rodzajem deformacji są oparzenia, których storczyk doznał w okresie wzrostu.  Taka sytuacja może rozwijać się na skutek oddziaływania pestycydów wewnątrz stożka wzrostu, które będą widoczne dopiero po pewnym czasie.  Zniszczone fragmenty liścia niestety nie są w stanie się zregenerować  co będzie można zaobserwować w dalszym jego wzroście, gdzie będzie brakować pewnych fragmentów liści.

U niektórych storczyków z gatunku falenopsis, liście marszczą się na skutek zarażenia ich grzybami lub bakteriami. Jednak zbyt wilgotne podłoże lub jego zagęszczenie  staja się główną przyczyną marszczenia się liści.

0002

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.