Glony w doniczce

Glony w doniczce, nie są groźne dla naszych storczyków. Teraz to wiem, jednak gdy sama zauważyłam je po raz pierwszy, troszeczkę się zaniepokoiłam. Często bagatelizujemy pierwsze sygnały, dopiero gdy się rozwiną przykuwają naszą uwagę.

Glony najczęściej pojawiają się na ściankach doniczek i osłonek. Dlaczego tak się dzieje? Ciepło, wilgoć i światło. To doskonałe połączenie sprzyja nie tylko storczykom, ale i glonom. Dlatego ważna jest cyrkulacja powietrza.

Aby odpowiednio ocenić wygląd korzeni powinniśmy zapoznać się z ich budową. Tutaj możecie zapoznać się z informacjami oraz krótką charakterystyką korzeni.

Jeżeli zauważymy glony na ścianka doniczki i korzeniach nie panikujemy. Nic złego się nie dzieje. W takiej sytuacji należy włożyć naszego storczyka na kilka dni, może tydzień do ciemnej osłonki z ciemnego plastiku, która nie powinna przepuszczać światła. Do tego celu może nam również posłużyć kamionka. Jak wiadomo by glony mogły się rozwijać potrzebują ciepła, wilgoci i światła. Dlatego gdy je zauważymy powinniśmy szybko zareagować. W ten sposób zatrzymamy ich rozwój 🙂

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.