HYDROBOX-storczyk

HYDROBOX-storczyk. Hydrobox-storczyk to innowacyjny system nawadniania roślin, który wykorzystałam podczas przesadzania swojego pierwszego cymbidium.

Moje pierwsze cymbidium kupiłam trzy tygodnie temu na wyprzedaży.  Pierwszą czynnością było oczywiście przesadzenie storczyka do nowego podłoża, które dodatkowo wzbogaciłam o Hydrobox.  Zapoznawszy się ulotką, krok po kroku przesadziłam swojego storczyka.

Samo wykorzystanie Hygdroboxa nie jest skomplikowane. Wystarczy włożyć go na kilka minut do naczynia z wodą. Kiedy nasiąknie wkładamy go na dno doniczki, następnie obsypujemy podłożem i nakładamy na niego naszego storczyka. Kończąc nasze przesadzania obsypujemy storczyka podłożem.

Od ostatniego podlania minęło trzy tygodnie. Hydrobox utrzymał odpowiedni stopień nawilżenia podłoża. Byłam zaskoczona, gdyż raczej sceptycznie podchodzę do nowości, jednak muszę przyznać, że działa tzn, podłoże stopniowo osusza się. Co tydzień sprawdzałam patyczkiem, stopień wilgotności podłoża i jeszcze dziś nie było bardzo suche.

 Myślę, że za kilka dni go podleję.  Ciekawa jestem jak będą wyglądać korzeniu po kilku miesiącach stosowania HYDROBOXA. Już teraz mogę pochwalić się wypuszczeniem przez moje Cymbidium nowego pędu.

0006 0001

0005

0004

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.