Pani Iza o podłożu Ark-Pol

Test podłoża Ark-Pol. Podłoże do storczyków, które wykorzystałam podczas ostatniego przesadzania zaskoczyło mnie zawartością keramzytu. Postanowiłam zaprosić czytelniczki bloga do wspólnego testowania podłoża firmy Ark-Pol. Jestem ciekawa spostrzeżeń i uwag 🙂

Dziś chciałabym przedstawić spostrzeżenia Pani Izy, która wykorzystała nowe podłoża podczas przesadzania swoich storczyków.

Nadszedł czas na przesadzenie kilku moich storczyków- podłoże Ark-Pol spadło mi jak z nieba. Opakowanie, zawiera wszystkie podstawowe informacje, można mieć zastrzeżenia do koloru storczyka z opakowania. Być może gdyby jego kolor był bardziej wyrazisty opakowanie bardziej zachęcałoby do kupna, opakowanie mogłoby mieć nieco grubszą folię co ułatwiłoby jego przechowywanie (bez obaw, że się przerwie), wielkość opakowania odpowiednia, myślę, że wystarczy na przesadzenie nawet kilkunastu storczyków.
Zawartość- skład podłoża oceniam pozytywnie, grube kawałki, keramzyt na pewno zapewnią dobrą cyrkulację powietrza, zawartość nawozu- na start na pewno wystarczy
Jestem zadowolona z testowanego podłoża, nie mam żadnych szczególnych zastrzeżeń. Uważam, że wyróżnia się na tle innych właśnie grubością kory, chipsów kokosowych i keramzytu. Myślę, że moim storczykom przesadzenie wyjdzie na dobre: )

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.