Krzyżówki Phalaenopsis – co nam powie kolor storczyka

Krzyżówki Phalaenopsis – co nam powie kolor storczyka.  Mieszańce wielokwiatowe, które wywodzą się z rodzaju Phalaenopsis występują w różnych kolorach. Zachwycają i kuszą hodowców swoim przeróżnym ubarwieniem, sama jestem doskonałym przykładem.

Na początku swojej przygody ze storczykami nie wiedziałam, że istnieje kilkadziesiąt tysięcy odmian orchidei. Skupiłam się storczyku o białych kwiatach, którego uważałam za cud natury. Z ogromnym zdziwieniem patrzyłam na kwiaty koloru żółtego, czerwonego i fioletowego, które stopniowo pojawiały się na rynku florystycznym.  Fascynacja trwa a kolekcja stale się powiększa 🙂

Obecnie na moich parapetach goszczą orchidee koloru białego, żółtego, herbacianego, czerwonego, fioletowego. Jednolite i nakrapiane.  A Wy, jakie macie kolory ?

Pochwalcie się 🙂 

ikona

0018

0018

1

0002

0009

0002

0014

ikona

0002

0001

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.