Jakie miejsce będzie odpowiednie do uprawy orchidei?

Klinika storczyka

Jakie miejsce będzie odpowiednie do uprawy orchidei?

Ola

Okna wychodzące na południe i wschód najlepiej sprawdzają się przy uprawie storczyków. Zachodnie parapety, popołudniami mogą być za gorące a rankiem zbyt ciemne. Jeżeli nie mamy wyjście dobrze jest rozproszyć mocne światło roletą lub firaną. Zbyt ostre słońce powoduje liczne poparzenia, dlatego ważne jest ich zabezpieczenie. Dopilnujmy również by liście nie dotykały szyby, latem grozi to poparzeniami, a zimą odmrożeniami.

Jeżeli nie wiemy, czy zapewniamy naszym storczykom odpowiednia ilość światła zwróćmy uwage na ich liście. Jeżeli liście są bujne a ich kolor jest ciemnozielony, to oznacza, że nasza orchidea otrzymuje zbyt małą ilość światła. Kolor trawiasty oznacza, że roślina otrzymuje wystarczającą ilość światła, potrzebna do zakwitnięcia.

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.