Nadmiar promieni słonecznych

W tym krótkim artykule postaram się krótko opowiedzieć jakie skutki ma nadmiar promieni słonecznych.

Światło w pielęgnacji storczyków ma ogromne znaczenie. Zarówno jego brak jak i nadmiar może mieć wpływ na jego wygląd. Dlatego należy zwrócić uwagę na liście, które mogą nam powiedzieć coś więcej.

W jednym z postów wspominałam o pękniętych i suchych liściach, których stan zawdzięczamy właśnie promieniom słonecznym. Informacje o przyczynach pękania liści storczyka zawarte są w tym artykule https://www.mojstorczyk.pl/suche-popekane-liscie-storczyka/

Kiedy u swoich storczyków zauważymy szorstkie liście, białe bądź czerwone przebarwienia powinniśmy się zastanowić, czy nasz parapet nie jest zbyt słoneczny dla naszych orchidei. Storczyki, które są bezpośrednio narażone na działanie słońca mogą stać się żółte a ich stożek ulec zaburzeniu, tzn., liście które będzie wypuszczać będą mniejsze i mogą nabrać żółtego odcieniu.

Jeżeli nie mamy możliwości przeniesienia storczyka w zacienione miejsce, możemy ograniczyć podaż promieni słonecznych opuszczając rolety, bądź zasłaniając zasłony. Takie posunięcie pozwoli w większym stopniu rozproszyć światło.

5

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.