Pani Alicja o podłożu Ark-Pol

Test podłoża Ark-Pol. Podłoże do storczyków, które wykorzystałam podczas ostatniego przesadzania zaskoczyło mnie zawartością keramzytu. Postanowiłam zaprosić czytelniczki bloga do wspólnego testowania podłoża firmy Ark-Pol. Jestem ciekawa spostrzeżeń i uwag 🙂

Dziś chciałabym przedstawić spostrzeżenia Pani Alicji, która wykorzystała nowe podłoża podczas przesadzania swoich storczyków.

Szczerze, to naprawdę jestem bardzo miło zaskoczona. Jeszcze nie stosowałam podłoża, w którym znaleźć mogłam keramzyt i naprawdę mnie to ucieszyło. Samo podłoże jest bardzo lekkie, a wsypując je do doniczki bardzo ładnie i zgrabnie się układało. Przesadziłam trzy sztuki – w jednym podłoże uległo rozkładowi, w drugim korzonki nie mieściły się już w doniczce, a trzeci storczyk był świeżo po ataku szkodników, więc zrobiłam to dla pewności, że w podłożu nic po nich nie zostało. Jak dla mnie jakościowo wydaje mi się, że to najlepsze podłoże jakie trafiło w moje ręce do tej pory. Chętnie przesadziłabym nawet więcej sztuk, ale aktualnie wszystkie inne albo kwitną albo mają nowe pędziki, a w tych okresach nie przesadzam storczyków. Z doświadczenia wiem, że kwitnący przesadzony storczyk jakoś odchoruje później zmianę podłoża w tym okresie, np. szybko zgubi kwiaty lub liście zbiednieją. Na etykiecie napisane jest, że w podłożu jest nawóz – kolejny plus. Uważam, że jednak najlepszym testem dla podłoża będzie to jak moje ślicznoty się w nim odnajdą. Czas pokaże i dam znać!
Podsumowując, moje pierwsze wrażenie – póki co to najlepsze podłoże jakiego użyłam

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.