Paprotka i storczyk dwa bratanki

Na stronie bloga, paprotka przewijała się kilka razy. Wspominałam  już o jej wpływie na orchidee? Jeżeli nie, to chętnie Wam opowiem, jeżeli tak, to przypomnę 😉

Kilka słów o towarzystwie, w którym dzieje się coś niedobrego. Zaraza poszła dalej atakując kolejne storczyki. Załamałam się. Wszelkie próby i środki zawodzą. Rozdzieliłam więc towarzystwo przeplatając je paprotką. Liczę, że tym razem uda mi się pokonać wroga, a paproć mi w tym pomoże.

Paprotka jest niezwykłą rośliną, nie tylko oczyszcza pomieszczenia z alergenów, daje również wilgoć które storczyki tak kochają. Można też umieścić ją z naszą orchideą. Wymagania ma podobne, więc wspólna doniczka wyjdzie obojgu na zdrowie. Paprotki rosną stosunkowo szybko. Co więc zrobić gdy roślina się rozrośnie i zacznie zasłaniać storczyka? Czy to mu nie zaszkodzi? odpowiedź brzmi NIE. Liście paproci oczywiście mogą ograniczyć dostęp światła, ale nie tłumią dostępu powietrza.

Przeczytałam w poradniku, że paprotki najpożyteczniejszymi roślinami doniczkowymi i rzadko atakowane są przez szkodniki. Dlatego warto je uprawiać w mieszkaniu. Ich liście mają dużą powierzchnię, dzięki czemu dobrze nawilżają powietrze. Z badań wynika, że wpływają korzystnie na człowieka, neutralizują promieniowanie emitowane przez komputer czy telewizor.

W naturalnym środowisku, storczyki żyją w towarzystwie innych roślin.

Jakie kwiaty doniczkowe macie w swoich mieszkaniach. Oprócz storczyka i paprotki, mam jeszcze pokaźnych rozmiarów fikusa, grudnika, drzewko szczęścia i pieniążka. A Wy?

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.