Pędy, pędy, pędy moich storczyków

Jesień zapowiada się rewelacyjnie. Sześć moich storczyków wystartowało z pędami. Z dnia na dzień są coraz większe. Kolory … kolory będą dla mnie ogromną niespodzianką.

Kilka dni temu, podczas cotygodniowej kąpieli, zauważyłam niewielkie pędy u jednego z moich storczyków. Z uwagę przeglądałam kolejne orchidee i muszę się pochwalić. Sześć … sześć storczyków wypuściło nowe pędy. Jestem zaskoczona, gdyż ich okres spoczynku trwał dość długo. Nie spodziewałam się takiego obrotu sytuacji.

Większość z nich wymagała przycięcia, przesadzenia i odpoczynku. W tym czasie budowały system korzeni i wypuszczały nowe liście. W ciągu roku poprawiły swoją kondycję. Wypuszczając nowe pędy pokazały, że są gotowe do kwitnienia. Na jednego czekam z wielką radością, gdyż dostałam go w prezencie od Synka. Długo kazał na siebie czekać. Jego cytrynowe kwiaty, już niebawem będą zdobić mój słoneczny parapet.

Młode pędy są dla mnie ogromną niespodzianką, gdyż większość storczyków kupiłam w fazie przekwitania. Sugeruję się kolorem liści, niektóre mają barwę lekko czerwoną, co może świadczyć o ciemnej barwie kwiatostanu.  Cieszy mnie również

Do dzielnych młodych pędów dołączył również oczkowy pęd. Jestem pewna, że kolor będzie biskupi, gdyż przekwitł niecałe dwa tygodnie temu.

ped3 ped2 ped1

[contact-form-7 id="3866" title="Newsletter"]


Kamila
About Kamila 261 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.