Phalaenopsis equestris

W ostatnim czasie długo zastanawiałam się nad storczykami dziko rosnącymi. Zdecydowałam się opisać kilka gatunków, które wpadły mi w oko 🙂

Pierwszym jest Phalaenopsis equestris. Ten epifityczny gatunek pochodzi z Filipin i Tajwanu. Posiada od 2 do 5 liści, które osiągają do 22 centymetrów.

Kwitnie od jesieni do wczesnej wiosny. Jego liczne, delikatne kwiaty, rozmieszczone są na wygiętym i łukowatym kwiatostanie. Rozkwitają jednocześnie czyniąc niezwykłą niespodziankę wszystkim hodowcom.

Same kwiaty mają 3,5 centymetra szerokości. Kolor … hmm mogą być różowe, fioletowe, choć zdarzają się kwiaty o białej barwie. Samej udało mi się kupić storczyka o dwóch kolorach 🙂 To dopiero była niespodzianka.

U mnie zakwitł tylko raz. Choć wypuszcza nowe liście, korzennie liczę na kwiaty. Mam nadzieję, że doczekam się ich już niedługo 🙂

Wielu hodowców, wykorzystuje tę odmianę do tworzenia niedużych mieszańców o małych kwiatach.

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.