Phalaenopsis hieroglyphica

Ten niezwykły gatunek storczyków, podobnie jak Phalaenopsis Equesttris również pochodzi z Filipin. Jego niezwykłe ubarwienie zdecydowanie przyciąga uwagę !

Odbierając codziennie synka ze szkoły mijam niezwykłe okna, które wabią przechodniów pięknymi kwiatami. Oczywiście są to storczyki o różnej barwie. Ich ilość jest naprawdę piorunująca, parapety uginają się pod liczną kolekcją. Jednak postanowiłam ukradkiem zrobić zdjęcie, którym oczywiście się podzielę.

Jednym ze storczyków, który szczególnie zwrócił moją uwagę był Phalaenopsis hieroglyphica. Storczyk ten wykształca od 2 do 5 liście i osiąga wielkość do 30 cm, czyli całkiem spora.

Kwiaty tego storczyka, które licznie oblepiają kwiatostan mogą osiągać wielkość do 7 cm. I to właśnie one przykuły moją uwagę. Kwiaty, kwiaty i jeszcze raz kwiaty 🙂 Kolor tego storczyka może mieć barwę białą, ochrowożółtą aż po lekko zieloną.

Phalaenopsis hieroglyphica kwitnie od lata do jesieni, a kwiaty utrzymują się zdecydowanie dłużej niż u naszego popularnego Phalaenopsisa.

Ciekawostka:

Jeżeli zapewnimy hieroglyphice jasne stanowisko, odwdzięczy się licznymi bocznymi pędami, oczywiście mam ty na myśli keiki :).

 

Phalaenopsis_hieroglyphica_2

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.