Pomysł na balkon

Macie już pomysł na swój balkon? Ja jeszcze nie, jednak zawzięcie szukam inspiracji. Znalazłam kilka bardzo ciekawych propozycji ukwiecenie oraz aranżacji. Dziś mam w planie odświeżyć temat, gdyż sezon zbliża się wielkimi krokami. 

W zeszłym sezonie na moim balkonie królowały stokrotki i pelargonie. Nie mogło również zabraknąć domowego, koktajlowego pomidorka, które wyrosły na pokaźne drzewka i niczym nie przypominały koktajlowych małych krzaczków.

W tym roku postanowiłam wysiać tzw. „śmierdziuszki”. Czy wiecie cóż to za kwiaty? To małe żółte, pomarańczowe i białe kwiaty, które doskonale upiększą moje balkonowe parapety nie zabierając miejsca. Ich nazwa to oczywiście Aksamitki (Tagetes)

Petunie i begonie choć pięknie wyglądają, nie nadają się na mój wąski balkon 🙁  Oczywiście bardzo żałuję bo wyglądają bosko. W tym roku będzie skromnie, pomarańczowo i bardzo wesoło. 

A jak wyglądają wasze balkony? Co planujecie posiać lub posadzić w skrzynkach?

Przesyłajcie zdjęcia 🙂

 

[contact-form-7 id="3866" title="Newsletter"]


Kamila
About Kamila 261 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.