Pomysł na balkon

Macie już pomysł na swój balkon? Ja jeszcze nie, jednak zawzięcie szukam inspiracji. Znalazłam kilka bardzo ciekawych propozycji ukwiecenie oraz aranżacji. Dziś mam w planie odświeżyć temat, gdyż sezon zbliża się wielkimi krokami. 

W zeszłym sezonie na moim balkonie królowały stokrotki i pelargonie. Nie mogło również zabraknąć domowego, koktajlowego pomidorka, które wyrosły na pokaźne drzewka i niczym nie przypominały koktajlowych małych krzaczków.

W tym roku postanowiłam wysiać tzw. „śmierdziuszki”. Czy wiecie cóż to za kwiaty? To małe żółte, pomarańczowe i białe kwiaty, które doskonale upiększą moje balkonowe parapety nie zabierając miejsca. Ich nazwa to oczywiście Aksamitki (Tagetes)

Petunie i begonie choć pięknie wyglądają, nie nadają się na mój wąski balkon 🙁  Oczywiście bardzo żałuję bo wyglądają bosko. W tym roku będzie skromnie, pomarańczowo i bardzo wesoło. 

A jak wyglądają wasze balkony? Co planujecie posiać lub posadzić w skrzynkach?

Przesyłajcie zdjęcia 🙂

 

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.