Porada: jak podlewać storczyki

Uwielbiam storczyki lecz niestety chyba nie mam ręki do nich często od bliskich dostaje te piękne kwiaty i kwitną tylko raz. Proszę o radę jak dbać o te roślinki a przede wszystkim jak często je podlewać.

FONET FONET

Najistotniejszym elementem w uprawie storczyków jest podlewanie, które odpowiednio nawilży roślinę. Storczyki podlewamy rano, ponieważ woda, która zalega w podłożu będzie mogła stopniowo odparować przed wieczorną zmianą temperatury. Podlewamy poprzez zanurzenie storczyka w wodzie, na ok 15-20 minut, po czy odsączamy. Podlewany w ten sposób storczyk nie będzie narażony na wszelkiego rodzaju choroby bakteryjne, które w ostateczności mogą doprowadzić do zniszczenia orchidei. Tak zabieg powtarzamy średnio co 10-14 dni. Aby mieć pewność, że storczyk potrzebuje podlania, należy sprawdzić jego korzenie. Jeżeli mają kolor srebrny bądź biały, można śmiało podlać. Jeżeli po upływie 14 dni, korzenie naszej orchidei maja kolor zielony, należy wstrzymać się i poczekać kilka dni.

MÓJ STORCZYK

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.