Przesadzania ciąg dalszy

Przesadzania ciąg dalszy … taki plan mam na dziś. Zawsze niepokoi mnie co zastanę podczas przesadzania. Czy przypadkiem nie przelałam storczyka, korzenie nie pożółkły od nadmiaru wilgoci, czy nie ma żadnych szkodników. Takie pytania zawsze stawiam sobie przed rozpoczęciem przesadzania.

Dziś kolejna tura przesadzania. Zostało mi kilka storczyków, które tego wymagają, jednak  nie mogę się do tego zabrać. Tym razem opiszę jakiego podłoża i keramzytu używam.

Zanim zabiorę się za przesadzanie przygotowuję odpowiednie stanowisko. Staram się przesadzać storczyki w jasnym  miejscu, które pomaga mi przyjrzeć  się korzeniom.  Następnie przygotowuje keramzyt i podłoże. Do przesadzania storczyków używam drobnego keramzytu, który doskonale nadaję się wyłożenia spodu doniczki. Podczas jego zakupu zwróćmy uwagę na to by nie był bardzo malutki, bowiem możemy mieć problem z otworami doniczki, przez które drobne kuleczki keramzytu mogą nam wypadać.  Podłoże z kory drzewnej, którego używam jest firmy Sterkux. Używałam kilku innych firm, jednak to wydało mi się dobre i cena również jest niewygórowana.

 

 

 

 

 

 

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.