Storczyk w ogrodzie

Storczyk w ogrodzie …. jak najbardziej. Do niedawna uprawiano je głównie w mieszkaniu, jednak sytuacja powoli ulega zmianie. Coraz częściej sięgamy po gatunki, które śmiało możemy uprawiać w ogrodzie. Nie możemy zapomnieć o storczykach stricte domowych, które śmiało możemy wystawić na balkon. Oczywiście w xacienione miejsce. 

Większość storczyków może spędzić lato na świeżym powietrzu. Należą do nich  Cymbidiun i  Dendrobium. Jednak należy zwrócić uwagę na poziom nasłonecznienia i dobrać odpowiedni dla każdego storczyka.

Storczyki, przez większość osób uważane za najpiękniejsze kwiaty, coraz częściej zdobią nasze balkony i rabaty. Sama zdecydowałam się w tym roku ozdobić swój balkon ogrodowymi storczykami. Zdecydowałam się na Tricyrtis hirta „Żabi storczyk” i choć jest to storczyk jedynie z nazwy ujął mnie swoimi kwiatami.  Jestem bardzo ciekawa efektów.

Moje świeżo zakupione ogrodowe cuda

Habenaria_radiata
Habenaria_radiata

Podkolan Biały

Platanthera_bifolia
Platanthera bifolia

Żabi storczyk 

Tricyrtis_hirta_-_blossom_top_(aka)
Tricyrtis hirta

Żabi storczyk

[contact-form-7 id="3866" title="Newsletter"]


Kamila
About Kamila 260 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.