Storczyk w ogrodzie

Storczyk w ogrodzie …. jak najbardziej. Do niedawna uprawiano je głównie w mieszkaniu, jednak sytuacja powoli ulega zmianie. Coraz częściej sięgamy po gatunki, które śmiało możemy uprawiać w ogrodzie. Nie możemy zapomnieć o storczykach stricte domowych, które śmiało możemy wystawić na balkon. Oczywiście w xacienione miejsce. 

Większość storczyków może spędzić lato na świeżym powietrzu. Należą do nich  Cymbidiun i  Dendrobium. Jednak należy zwrócić uwagę na poziom nasłonecznienia i dobrać odpowiedni dla każdego storczyka.

Storczyki, przez większość osób uważane za najpiękniejsze kwiaty, coraz częściej zdobią nasze balkony i rabaty. Sama zdecydowałam się w tym roku ozdobić swój balkon ogrodowymi storczykami. Zdecydowałam się na Tricyrtis hirta „Żabi storczyk” i choć jest to storczyk jedynie z nazwy ujął mnie swoimi kwiatami.  Jestem bardzo ciekawa efektów.

Moje świeżo zakupione ogrodowe cuda

Habenaria_radiata
Habenaria_radiata

Podkolan Biały

Platanthera_bifolia
Platanthera bifolia

Żabi storczyk 

Tricyrtis_hirta_-_blossom_top_(aka)
Tricyrtis hirta

Żabi storczyk

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.