Storczyk w szkle – pierwsze kwiaty

Storczyk w szkle – pierwsze kwiaty. Uprawa w szkle zwana również uprawą wazonową jest coraz bardzie popularna. Jej celem jest uzyskanie lepszej wilgotności, z czy wiąże się wydłużony czas pomiędzy kolejnymi podlewaniami.

Po kilku miesiącach, mój storczyk ma się bardzo dobrze …. nawet bardzo dobrze.  Rozpoczynając swoją przygodę z uprawą wazonową miałam mieszane uczucia. Obawiałam się podlewania i cotygodniowej pielęgnacji.  Jednak drenaż doskonale spełnia swoja rolę. Po każdym podlewaniu woda zatrzymywana jest w keramzycie, odsysana jest za pomocą rurek. W ten sposób nadmiar wody zostaje usunięty a storczyk nie stoi w wodzie.

Dlaczego mój storczyk nie kwitnie?

 

 

 

 

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.