Storczyk w szkle

Storczyk w szkle. Uprawa w szkle zwana również uprawą wazonową jest coraz bardzie popularna. Jej celem jest uzyskanie lepszej wilgotności, z czy wiąże się wydłużony czas pomiędzy kolejnymi podlewaniami.

Uprawa w szkle jest coraz bardzie popularna. Jednak niesie ze sobą większe ryzyko. Decydując się na uprawę wazonową, wzięłam oczywiście pod uwagę fakt, iż mogę doprowadzić do trwałego uszkodzenia storczyka. Jednak podjęłam wyzwanie. Storczyka zakupiony w promocyjnej cenie, wyglądał dość słabo. MIał uszkodzony liść i podgniłe korzenie.

Uprawa wazonowa ma kilka zalet. Zdecydowanie wydłuża czas pomiędzy następnymi podlewaniami oraz stabilniejsza konstrukcja. Storczyk, który uprawiam metoda wazonową ma dość duże liście, często przewracała się, co powodowało jego uszkodzenia. Taka metoda ma zdecydowanie stabilniejszą konstrukcję.

Kiedy zdecydujemy się metodę wazonową musimy przestrzegać kilku ważnych zasad.  A mianowicie musimy zapewnić naszemu storczykowi odpowiednią cyrkulacje powietrza. Ja zastosowałam rurki, które umieściłam w podłożu. Podłoże jest umieszczone na grubej warstwie keramzytu ułożonego na cienkiej plastikowej podstawie ok 2-4 cm od dna. W ten sposób woda, którą podlewam storczyka gromadzone jest na dnie naczynia. Nadmiar wody z naczynia usuwany jest za pomocą rurek umieszczonych w podłożu o średnicy i 0,5-1 cm.

to

0002

0016

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.