Storczyki białe

Storczyki białe

Storczyki białe, które uważanie są za przodków wszystkich białych hybryd, cieszą się dużą popularnością wśród początkujących hodowców. W kwiaciarniach pułki uginają się od białych Phalaenopsis, które różnią się od siebie wielkością kwiatu wrażki. 

Storczyki białe,  to właśnie one stały się początkiem mojej wielkiej przygody. Zagłębiając się w temat sporo czytałam na temat pochodzenia storczyków.

Przodkiem białych hybryd był Phalaenopsis ambilis.

To właśnie od niego zaczęto krzyżować orchidee, jednak nie uzyskano innego koloru. Przełom nastąpił 70 lat temu, gdy wyhodowano storczyka o nazwie Doris, który miał różowofioletowe kwiaty. Dzięki temu fenomenalnemu odkryciu zaczęto hodowlę wielokwiatowych krzyżówek, których kwiaty sięgały nawet 15 cm średnicy. Specjalistom udało się również wydłużyć okres kwitnienia storczyków, jak również zwiekszyć ilość kwiatów na jednym pędzie.

Obecnie w sklepach ogrodniczych i kwiaciarniach, można zauważyć storczyki o delikatnie żółtej wrażce jak np Phalaenopsis Nasebasis. Zaskoczeniem były dla mnie storczyki, których wrażka jest intensywnie czerwona.

Moja Mama w swojej kolekcji ma właśnie takiego storczyka, nosi on nazwę Phalaenopsis Conny.

Krzyżówki Phalaenopsis – co nam powie kolor storczyka

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.