Storczyki fioletowe

Storczyki fioletowe i różowe, pojawiły się w mojej kolekcji całkiem niedawno. Skusiły mnie swoim głębokim odcieniem i zdecydowanie większymi, szeroko rozpostartymi kwiatami.

Pierwszy storczyk o różowofioletowych kwiatach zakwitł w 1929 roku. Jego duże kwiaty zachwyciły hodowców, którzy rozpoczęli dalszą pracę nad mieszańcami, tworząc nowe odcienie różu i fioletu. Przez 40 lat udało się rozwinąć uprawę storczyków o fioletoworóżowym zabarwieniu. Obecnie storczyki fioletowe, bez najmniejszego problemu możemy kupić w sklepie.

Kwiaty fioletowej orchidei są większe i trwalsze

Storczyki fioletowe kwitną przez okres trzech miesięcy, ich kwiaty są większe i bardziej trwałe. Charakteryzują się dużą intensywnością kwitnienia jak również rozmiarem kwiatu. To właśnie na parapecie mojej Mamy kwitnie filetowy storczyk, który na swoich trzech grubych pędach ma duże, szeroko rozpostarte kwiaty o soczyście fioletowej barwie. Nie ukrywam, że bardzo jej zazdroszczę, gdyż tak pięknej orchidei jeszcze nie spotkałam 🙂

W sklepach możemy spotkać różowofioletowe storczyki o wrażkach w kolorze różu, bieli i czerwieni. Najbardziej popularny jest Phalaneopsis Lightfoot, którego wrażka przyjęła kolor biały.

Aby uzyskać kwiatostan o zdecydowanie większych i silniejszych kwiatach, zaleca się całkowite przycinanie przekwitniętych pędów. Dzięki takiemu zabiegowi, jesteśmy w stanie wzmocnić kolejne kwitnienie, uzyskując bogatszy w większe kwiaty kwiatostan.

Storczyk fioletowy i różowy

https://www.mojstorczyk.pl/phalaenopsis-bialy-bialo-czerwony/

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.