Storczyki pomarańczowe i pomarańczowo-żółte

Storczyki pomarańczowe i pomarańczowo-żółte. Mojego pomarańczowego rodzynka dostałam niedawno od koleżanki. Muszę przyznać, że jest niezwykły, kwitnie bez przerwy od kilku miesięcy, obdarowując mnie pięknym kwiatostanem. Jego intensywnie pomarańczowy kolor sprawia, iż nie można oderwać od niego wzroku

Storczyki o pomarańczowej barwie charakteryzują się dużymi kwiatami i długim okresem kwitnienia. Moja orchidea, kwitnie nieustannie od kilku miesięcy, jej soczyście pomarańczowa barwa i bogaty kwiatostan sprawił iż stała się obiektem zainteresowania wielu gości, którzy właśnie rozpoczynali swoją przygodę ze storczykami.

Tropem historii

Pierwsze próby uzyskania storczyka o pomarańczowo-żółtej barwie nie by udane. Niektórzy hodowcy nie byli zadowolenie z końcowego efektu, który udało im się uzyskać, bowiem storczyk nie uzyskał bogatego kwiatostanu. Kwiaty były ubogie, małe i nie kwitły jednocześnie. Ich rozłożenie na pędzie kwiatowym było dość ubogie. Drudzy zaś cieszyli się z faktu iż uzyskane kwiaty, które kwitły kolejno jeden po drugim zapewniały kwitnienie przez wiele miesięcy. Istotnym elementem, który wymagał poprawy był rozkład kwiatów na pędzie. Uzyskano go w kolejnych próbach, które dały oczekiwane efekty.

Podpowiem Wam, jak je przycinać 🙂

Z doświadczenia mogę powiedzieć, że nie należy całkowicie obcinać przekwitniętych pędów, bowiem storczyk wypuszcza nowe kwiatostany na starym pędzie kwiatowym. Moja orchidea, kwitnie nieustannie od stycznia, wypuszczając nowe pędy, których kwiaty są zdecydowanie słabsze, ale dają możliwość nieustannego podziwiania fascynującego procesu wzrostu i kwitnienia.

https://www.mojstorczyk.pl/storczyk-fioletowy-rozowy/

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.