Storczyki żyłkowane

storczyki żyłkowane

Delikatne żyłki, które pięknie zdobią płatki storczyka, pierwszy raz zobaczyłam u koleżanki. W swojej skromnej kolekcji nie mam takiej orchidei. Storczyki żyłkowane są na mojej priorytetowej liście zakupów 🙂 

Posiadacie w swojej kolekcji storczyki żyłkowane  Ja jeszcze nie, ale to kwestia czasu. Zawsze trafiam na storczyka, który przeszedł wiele i nie mam odwagi go przygarnąć. Boję się, że nowy kwiat, może zbudzić panujący do tej pory spokój. Po przygodzie z wełnowcami stałam się ostrożniejsza i bardziej wyczulana.

Pierwsze próby wyhodowania żyłkowego storczyka, do którego wykorzystano storczyk z gatunku Phalaenopsis Lindeniii, którego białe kwiaty pokryte sa delikatnymi prążkami. Prze dłuższy okres próbowano krzyżować różne gatunki z lepszym i gorszym efektem. W 1864 roku wyhodowano storczyka o nazwie Phalaenopsis Peppermint, którego drobne kwiaty pokryte były efektownymi żyłkami.

Delikatne żyłki, mały szczegół a różnica diametralna

Przez następne lata, wyhodowano hybrydy o białych i różowofioletowych kwiatach z charakterystycznymi czerwonymi żyłkowaniem, które można bez większego problemu dostać w kwiaciarniach i sklepach ogrodniczych. Jestem przekonana, że już niedługo kolekcja moich storczyków powiększy się o żyłkowego storczyka.

https://www.mojstorczyk.pl/zolty-storczyki/

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.