Sztucznie barwione storczyki – czy niebieski zostanie niebieskim?

Sztucznie barwione storczyki zostały stworzone by zaspokoić rynek. I zaspokoiły. Nieświadomie kupujemy kota w worku.  Sama dałam się nabrać, a Ty?

Ich cena znacznie wzrosła bowiem wynosi ok 65 zł. Jednak nie warto kupować storczyka dla tak nienaturalnego koloru, bowiem barwnik który jest wstrzykiwany w pędy młodego storczyka znika z chwilą przycięcia pędu kwiatowego. Niestety nie udało się, storczyk oczywiście zakwitł, ale na biało. Myślałam, że będzie choć blado niebieski.

Rzadko się zdarza, aby producent uświadomił nam, że storczyk, który kupujem0018y jest sztucznie barwiony i nie będzie powtarzał swojego kwitnienia w wybranym przez nas kolorze. Jest to trochę nieuczciwe, bowiem nie mamy odpowiedniej wiedzy, łapiemy się na haczyk i kupujemy. Cena jest dość wysoka, jednak sama się złapałam i kupiłam barwionego, niebieskiego storczyka. Rozczarowałam się, gdy zakwitł na biało. Dlatego zanim kupicie sztucznie barwione storczyki, zerknijcie na opis, by przekonać się, że kupujecie kota w worku.

Obok, przedstawiam wam, mojego niegdyś sztucznie barwionego niebieskiego storczyka. Wypuścił nowy pęd i już za ok trzy tygodnie będzie kwitł i cieszył moje oczy 🙂

 

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.