Usychanie i opadanie pąków storczyka

Usychanie i opadanie pąków storczyka, niepokoi wielu hodowców. Czasami zdarza się, że po wyszukaniu swojej perełki w sklepie, i wstępnych oględzinach udajemy się ze storczykiem do domu. Ustawiamy go w widocznym miejscu i cieszymy nim oczy. Jednak po kilku dniach zauważamy usychanie i opadnie pąków storczyka. Nachodzi nas wtedy myśl: Co robię nie tak.

Więdnie, marnieje, zrzuca paki i gubi kwiaty. Myślimy co tu robić i jak pomóc roślinie. Usychające pąki mogą być naturalnym symptomem aklimatyzacji storczyka w nowym miejscu.

Taka reakcja jest jak najbardziej normalna. Storczyki są bardzo wrażliwymi kwiatami, które dość szybko reagują na zmianę otoczenia, temperaturę, sposób transportu. Nie należny też zmieniać storczykowi miejsca hodowli. Kiedy nasz storczyk dobrze się czuje na parapecie w kuchni to nie należny go przestawiać do salonu gdy pięknie zakwitnie. Takie radykalne zmiany storczyk potrafi odchorować poprzez usychanie paków i kwiatów.  Opadanie kwiatów może mieć również inne podłoże o którym pisałam w poniższym wątku.

A jaki wpływ mają owoce, zwłaszcza cytrusowe?

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Zapraszam tutaj Wpływ owoców na kwiaty i pąki storczyka

 

Przeczytaj również….

Dlaczego opadają mi pąki?

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.