Uważajmy na wiosenne słońce !

Uważajmy na wiosenne słońce! Światło, które jest jednym z najważniejszych czynników odpowiedzialnych za prawidłowy wzrost storczyka, może stać się również przyczyną jego poparzeń. Co zrobić aby temu zapobiec ?  Jak zadbać o dobra kondycję naszego storczyka podczas upałów ?

Wiosna i lato, na które wszyscy czekamy mogą być niebezpieczne dla naszych storczyków, bowiem światło, które z początkiem wiosny jest ostre może być przyczyną poparzeń liści, których skutki są nieodwracalne.

Zastój gorącego powietrza, który często występuje w mieszkaniu może doprowadzić również do rozwoju chorób grzybowych, które są bardzo niebezpieczne dla naszych storczyków. Dlatego bardzo ważne jest zapewnienie storczykowi w okresie wiosenno – letnim odpowiedniej ilości światła.

Skutkiem wysokiej temperatury oraz intensywnego oddziaływania promieni UV, są jasne zmiany na liściach. Storczyki cieniolubne do których możemy śmiało zaliczyć Paphiopedilum barbatum, Paphiopedilum delenati oraz storczyki jubilerskie Ludisa dicolor i Macodes petola, wystawione na pełne słonce mogą utracić zielony barwnik liści (chlorofil).

Zmiany na liściach są nieodwracalne

Jak temu zapobiec … wystarczy w okresie intensywnego nasłonecznienia rozproszyć światło firanką lub roletą. W ten sposób padające promienie słoneczne nie będą działać bezpośrednio na naszego storczyka.

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.