Wpływ owoców na kwiaty i pąki storczyka

Wpływ owoców na kwiaty i pąki storczyka jest zadziwiająco istotny. Często nie zastanawiamy się w jakim otoczeniu stoi nasz storczyk, bowiem dla nas najważniejsze jest aby ładnie się prezentował. W jednej bardzo fajnej książce wyczytałem,  że owoce cytrusowe mają zły wpływ na rozwój kwiatostanu wśród storczyków, poprzez wydzielany przez nie etylen.

Efektem przebywania w bliskim otoczeniu owoców, storczyk najprawdopodobniej zareaguje gubieniem kwiatów i pąków. Jak już wcześniej wspominałam, storczyki to bardzo delikatne i wrażliwe rośliny, które często gubią swoje paki i kwiaty. Długo się zastanawiałam cóż oprócz zmiany otoczenia może mieć wpływ na opadanie kwiatów.

Kwiaty i owoce. Razem czy osobno?

Tak więc, jeżeli ktoś trzyma w pobliżu storczyka świeże bądź dojrzewające owoce cytrusowe, musi brać pod uwagę fakt iż mogą one spowodować zatrzymanie lub utratę kwiatostanu storczyka.  Można również  spotkać się z tezą, że jabłka, gruszki itp owoce, również potrafią zakłócić rozwój paków i kwiatów. Wpływ owoców na kwiaty i paki jak widać jest dość istotny. dlatego jeżeli nie chcemy doprowadzić do szybkiej utraty kwiatów trzymajmy nasze owoce z dla od orchidei.

Istnieją również inne przyczyny opadania kwiatów. Zerknij TUTAJ

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.