Wrastanie pędów w podłoże

Wrastanie pędów w podłoże. Taka sytuacja może mieć miejsce, gdy pęd storczyka zacznie się wyginać i rosnąć w innym kierunku. Zazwyczaj pnie się w górę, jednak może zdarzyć się, że będzie rósł inaczej. Co w tedy zrobić ?

Taka sytuacja zdarza się dość rzadko, ale jednak się zdarza. Czytałam na ten temat artykuł i wydawał mi się absurdalny. Po obejrzeniu przygotowanych do niego ilustracji, byłam zaskoczona, jak pędy mogą rosnąć. Nie można jednoznacznie stwierdzić co jest przyczyną takich zaburzeń. Można natomiast w małym stopniu temu zaradzić.

U mojej Mamy pęd storczyka rośnie ku dołowi. Próbowałyśmy go uformować z marnym skutkiem. Rośnie dalej, obawiam się, że jak przyjdą pąki a później kwiat pęd nie wytrzyma ciężaru i złamie się.

Spróbuj deseczki

Jednym ze sposobów jest podłożenie drewnianej deseczki pod rosnący pęd storczyka. Zapobiegnie to jego wrastaniu w podłoże. Nie spotkałam się z taką sytuacją wśród moich storczyków, jednak zawsze może być ten pierwszy raz. Wtedy na pewno zastosuję się do wyżej wymienionej metody.

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.