Jak wybrać odpowiednie kwiaty balkonowe – PELARGONIE

Jak wybrać odpowiednie kwiaty balkonowe, na co zwrócić uwagę i czym się kierować,  by nasz balkon pięknie wyglądał przez cały sezon ?

Pelargonie należą do najpopularniejszych kwiatów, które przez całe lato zdobią nasze balkony.  Charakteryzują się bogata gamą kolorów od bieli poprzez róż i czerwień. Przy wyborze Pelargonii warto zwrócić uwagę na  liście. Starajmy się wybierać okazałe i krzaczaste rośliny ze świeżymi liśćmi i młodymi nierozkwitniętymi pąkami.  

Pelargonie wytrzymują wysokie temperatury, potrzebują dobrego nasłonecznienia i świeżego powietrze. Gdy roślinę ustawimy w zacienionym miejscu, szybko zacznie nam marnieć, pożółknie i zgnije.  Podlewamy je dość obficie, pamiętając aby co ok dwa tygodnie zasilić je odpowiednim nawozem.  Pelargonie, o kwiatach w rozmaitych barwach, w zależności od odmiany osiągają od 30 do 60 cm wysokości. Okres kwitnienia jest niezwykle długi, dobrze pielęgnowana pelargonia jest w stanie kwitnąć przez cały rok.

Przekwitnięte kwiaty przycinamy przy górnych listkach.  Liście zaś powinny być  na bieżąco usuwane.

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.