Jak wybrać odpowiednie kwiaty balkonowe – PELARGONIE

Jak wybrać odpowiednie kwiaty balkonowe, na co zwrócić uwagę i czym się kierować,  by nasz balkon pięknie wyglądał przez cały sezon ?

Pelargonie należą do najpopularniejszych kwiatów, które przez całe lato zdobią nasze balkony.  Charakteryzują się bogata gamą kolorów od bieli poprzez róż i czerwień. Przy wyborze Pelargonii warto zwrócić uwagę na  liście. Starajmy się wybierać okazałe i krzaczaste rośliny ze świeżymi liśćmi i młodymi nierozkwitniętymi pąkami.  

Pelargonie wytrzymują wysokie temperatury, potrzebują dobrego nasłonecznienia i świeżego powietrze. Gdy roślinę ustawimy w zacienionym miejscu, szybko zacznie nam marnieć, pożółknie i zgnije.  Podlewamy je dość obficie, pamiętając aby co ok dwa tygodnie zasilić je odpowiednim nawozem.  Pelargonie, o kwiatach w rozmaitych barwach, w zależności od odmiany osiągają od 30 do 60 cm wysokości. Okres kwitnienia jest niezwykle długi, dobrze pielęgnowana pelargonia jest w stanie kwitnąć przez cały rok.

Przekwitnięte kwiaty przycinamy przy górnych listkach.  Liście zaś powinny być  na bieżąco usuwane.

[contact-form-7 id="3866" title="Newsletter"]


Kamila
About Kamila 261 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.