Zabiegi pielęgnacyjne storczyków

Zabiegi pielęgnacyjne storczyków. Każdy z nas ma swój system podlewanie, nawożenia i ogólnej pielęgnacji. Podlewanie moich storczyków, zajmuje mi trochę czasu. Oczywiście ich ilość ma tu ogromne znaczenie. Obecnie mam ich 15 sztuk.

Wodę którą podlewam storczyki szykuje sobie dzień wcześniej. Nalewam do wanny i do tak odstanej wody wstawiam storczyki. Oczywiście w kilku podejściach, bowiem za jednym razem nie zmieszczą mi się :).  Po każdej kąpieli, która np dziś trwała godzinę odsączam nadmiar wody poprzez ustawienie ich na tacy.

Kiedy storczyki są odsączone a osłonki wymyte, zabieram się za liście. Przecieram je chusteczkami do pielęgnacji storczyków. Zbieram nimi nadmiar kurzu. Takie przecieranie sprawia, że liście wyglądają zdrowo i uwydatniają ich piękny kolor. Taki zabieg zapobiega szybkiemu osadzaniu się kurzu na liściach.

Raz w tygodniu zraszam liście specjalna odzywka dolistną w sprayu, która sprawia, że liście są zdrowe, sprężyste i silne. Jestem z niej bardzo zadowolona, moje storczyki również. Widać, po liściach, który stały się jędrne i mają soczyście zielony kolor.

2924127460_623d8a10bf_b(1) 171932023_c9f25dc2dc_b 3212608988_48b44e0d71_b

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.