Zimowe słońce

Zimowe słońce. Marzenie o żółtych kwiatach w końcu się spełniło. Po przeszło roku zakwitł mój urodzinowy prezent. Długo na niego czekałam. Storczyki zdecydowanie uczą cierpliwości 🙂

Pierwsze kwiaty mojego żółtego storczyka szybko przekwitły. Praktycznie w ciągu tygodnia opadły mu wszystkie kwiaty i pąki. Storczyk zmarniał, liście również stały się dość wiotkie. Widocznie w sklepie musiało dojść do przelania Po przesadzeniu, rok nic się z nim nie działo. Odchorował swoje, teraz kwitnie.

Nowe zamiast starego. W przypadku żółtych storczyków należy wstrzymać się z przycinaniem przekwitniętych pędów, gdyż w przypadku tych hybryd nowe kwiaty tworzą się zazwyczaj na szczytach pędów.  Co prawda na coraz dłuższych pędach, otwarte będą zaledwie jeden lub dwa kwiaty, ale w ten sposób okres kwitnienie może przeciągnąć się nawet do roku lub dłużej.

Zdrowe żółte storczyki potrafią kwitnąć każdego roku, utrzymując swój kwiatostan przed długi czas. U mnie zdecydowanie okres spoczynku się wydłużył. Jestem przekonana, że przyczyna tkwiła w pielęgnacji.

słóńce słonko

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.