Zmiany na liściach

Zmiany na liściach. Kiedy zauważymy widoczne zmiany na liściach naszego storczyka, nie powinniśmy od razu panikować.  Przyczyn zmian na liściach może być bardzo dużo, od mechanicznych do chorobowych.  Za nim sięgniemy do radykalnych środków, mam tu na myśli przycięcie liści, poobserwujmy, pozwoli nam to ustalić czy zmiana się powiększa czy się zatrzymała.

Kiedyś wspominałam, że liście mogą nam dużo powiedzieć o kondycji naszego storczyka. Dlatego zawsze staram się jasno ocenić stan ogólny storczyka.  Zawsze każda zmianę na liściach zaznaczam pisakiem. Ułatwia mi to obserwację liścia.  Kiedy po kilku dniach zmiana się powiększy będą mogła to szybko zauważyć. Pochopne przycięcie liścia może oszpecić, jak również może spowodować osłabienie rośliny. Jeżeli zdecydujemy się na przyciąć liść,  należny zawsze zasypać miejsce cięcie węglem lub cynamonem.

0009

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.