Żółte storczyki

Cytrynki… tak nazywam żółte storczyki, które doskonale uzupełniają moją niewielką kolekcję orchidei. Pierwszą cytrynkę dostałam w prezencie od synka, dlatego darzę ją szczególnym sentymentem 🙂

Żółte storczyki Phalaneopsis Amboinensis, które w naturze można spotkać w Indonezji, charakteryzują się dużymi żółtymi kwiatami w kształcie gwiazd. To właśnie one, stały się punktem wyjścia w wyhodowaniu storczyka o czystej, żółtej barwie.

Początki

Pierwsze próby nie były imponujące.  Przez ponad 50 lat starano się urozmaicić rynek o cytrynowy kolor, który będzie zachwycał kolorem, jak również wielkością kwiatów.

Dziś bez większego problemu możemy kupić żółte storczyki. Ostatnio zaintrygował mnie storczyk o żółtej barwie, złotej wrażce i delikatnych czerwonych cętkach, którego kształt kwiatów przypomina gwiazdę.   Czy  posiadacie taki w swojej kolekcji ?

Z doświadczenia mogę powiedzieć, że żółtych storczyków nie należy przycinać zaraz po przekwitnięciu, bowiem na szczycie starego pędu mogą się tworzyć nowe kwiatostany.

 

Storczyki pomarańczowe i pomarańczowo-żółte

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.