Zwyczajny, niezwyczajny, klasyczny pomarańczowy storczyk

mojstorczyk.p,_pomaranczowy_storczyk

Mam dzisiaj dla Was ciekawe zdjęcie i pytanie. Otóż mój pomarańczowy storczyk, który kwitnie od dłuższego czasu zaskoczył mnie. Jeden z jego kwiatów wygląda inaczej, interesująco i zaskakująco.

Jak tu nie kochać storczyków. Zaskakują mnie na każdym kroku. Dwa dni nie zaglądałam na parapet u moich szkrabów. Jakie było moje zdziwienie gdy ujrzałam Dendrobium w pełnym rozkwicie. Bielutkie kwiaty w porannym słońcu wyglądały cudnie.

Wracając do pomarańczowego storczyka … na pędzie oprócz pięknych, dużych kwiatów jest jeden, który zdecydowanie różni się od innych. Mój synek nazwał ten kwiat brzydkim kaczątkiem. Czy słusznie?

Jest postrzępiony i w ciemniejszym odcieniu.

Zastanawiam co mogło być tego przyczyną. Nigdy się z czymś takim nie spotkałam, a Wy? Co o tym myślicie?

 Mój cudak 🙂

[contact-form-7 id="3866" title="Newsletter"]


Kamila
About Kamila 260 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.