Zwyczajny, niezwyczajny, klasyczny pomarańczowy storczyk

mojstorczyk.p,_pomaranczowy_storczyk

Mam dzisiaj dla Was ciekawe zdjęcie i pytanie. Otóż mój pomarańczowy storczyk, który kwitnie od dłuższego czasu zaskoczył mnie. Jeden z jego kwiatów wygląda inaczej, interesująco i zaskakująco.

Jak tu nie kochać storczyków. Zaskakują mnie na każdym kroku. Dwa dni nie zaglądałam na parapet u moich szkrabów. Jakie było moje zdziwienie gdy ujrzałam Dendrobium w pełnym rozkwicie. Bielutkie kwiaty w porannym słońcu wyglądały cudnie.

Wracając do pomarańczowego storczyka … na pędzie oprócz pięknych, dużych kwiatów jest jeden, który zdecydowanie różni się od innych. Mój synek nazwał ten kwiat brzydkim kaczątkiem. Czy słusznie?

Jest postrzępiony i w ciemniejszym odcieniu.

Zastanawiam co mogło być tego przyczyną. Nigdy się z czymś takim nie spotkałam, a Wy? Co o tym myślicie?

 Mój cudak 🙂

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.