Podłoża do storczyków czy zwykła ziemia kwiatowa? Co wybrać?

Klinika storczyka

Nie miałam podłoża do storczyków, więc wsadziłam go do zwykłej ziemi dla kwiatów. Czy dobrze zrobiłam? Sąsiadka mi tak poradziła, która w ten sposób je uprawia. Teraz mam mieszane uczucia co do mojego wyskoku.

Teresa

Tereso, sąsiadka błędnie Ci doradziła. Storczyki nie powinny być umieszczone do podłoża z ziemią, nie są do tego przystosowane. Storczyki powinny być uprawiane w podłożu z kory i  torfu, które jest lekkie i przepuszczające powietrze oraz wilgoć. jeżeli już Pani go wsadziła do ziemi, to proszę o przesadzenie go do odpowiedniego podłoża. Zanim to Pani zrobi, proszę dokładnie opłukać korzenie pod bieżącą wodą. 

 

Mogą Cię zainteresować

Czy storczyk Phalaenopsis jest szkodliwy dla zdrowia?

Mój storczyk zrobił się fioletowy, dlaczego tak się stało?

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.