A co robić jeśli już dojdzie do poparzenia storczyka?

Klinika storczyka

A co robić jeśli już dojdzie do poparzenia storczyka? Moje storczyki stały na wschodnim parapecie,ale niestety intensywne słońce z rana miało wpływ na jednego z nich. Jeden liść ma odbarwienia. Poza tym nic się nie dzieje,zauważyłam nawet, że wypuszcza pączki. Oczywiście przeniosłam rośliny w inne miejsce. Czy moja roślina wymaga jakiejś szczególnej pielęgnacji?

Anna

 

Aniu, poparzenia liści storczyka nie mają wpływu na jego kondycję. Oprócz walorów estetycznych, które mogą szpecić nic mu się nie stanie. Dlatego nie musisz nic zmieniać w ich pielęgnacji. Najważniejsze, że zmieniłaś ich dotychczasowe miejsce uprawy. 

Mogą Cię zainteresować

https://www.mojstorczyk.pl/mialam-podloza-storczyka-wiec-wsadzilam-go-zwyklej-ziemi-dla-kwiatow-dobrze-zrobilam/

Nawóz do storczyków spalił korzenie moich orchidei. Co mam teraz zrobić?

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.