Cambria

Cambria jest nazwą przyjętą dla całej gamy hybryd międzygatunkowych. Jeżeli decydujemy się na jej kupno, powinniśmy mieć świadomość, iż w sklepach, rzadko wyszczególniona jest nazwa hybrydy. Zazwyczaj jest „Cambria”.

Za nim przystąpimy do pielęgnacji dowiedzmy się czegoś więcej, na temat swojego storczyka. Te hybrydy najlepiej czują się po wschodniej stronie mieszkania, z umiarkowanym dostępem światła. Jeżeli narazimy Cambrię na ostre promienie słoneczne, możemy ja utracić.

Temperatura

Cambria lubi zróżnicowana temperaturę, która w ciągu dnia powinna wynosić od 20 do nawet 30 stopni w nocy od 16 do 20 stopni.

Należy uważać aby nie przegrzać i nie przeziębić Cambri, gdyż jedna i druga sytuacja może doprowadzić do uśmiercenia storczyka.

Podlewanie

Cambrię  podobnie jak Phalaneopsisa podlewamy poprzez kąpiele wodne. Następnie osuszamy i ustawiamy na podstawce z keramzytem. Taką czynność powtarzamy co 7 – 10 dni. Doniczki, w których sprzedawane są Cambrie nie pomogą nam ocenić stanu korzeni, ponieważ nie są przeźroczyste. Dlatego ważna jest obserwacja liści storczyka, dokładniej jego młodych bulw. Jeżeli zauważymy pomarszczone liście, możemy mieć pewność, że storczyk wymaga szybkiego nawilżenia.

Wilgotność powietrza

Cambria wymaga większej wilgotności niż  Phalaneopsis, powinna wynosić powyżej 50%.  Dobrym sposobem jest ustawienie Cambri na podstawce z wilgotnym keramzytem. Należy jednak pamiętać aby storczyk nie stał bezpośrednio w keramzycie, można w tym celu wykorzystać spodeczek.

Kwiaty

Cambria podobnie jak Phalaneopsiss charakteryzuje się bogatą kolorystyką kwiatów. Mogą mieć również różne kształty i wielkość.

Przesadzanie

Cambrię przesadzamy tak jak wszystkie storczyki co 2- 3 lata, jednak gdy do podlewania używamy wody dość twardej, należy przesadzać co roku. Pierwszym sygnałem jest znaczna ilość korzeni powietrznych, które wychodzą poza doniczkę, drugim jest zbite podłoże, które uniemożliwia cyrkulację powietrza.

 

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter