Gdzie kupić storczyki

Storczyki cieszą się dużym zainteresowaniem. Phalaenopsis można kupić w każdym sklepie ogrodniczym, kwiaciarni a ostatnio nawet w dyskontach a ich ceny są bardzo zróżnicowane.

Zawsze się zastanawiam gdzie kupić by było jak najtaniej. W phalaenopsisy zazwyczaj zaopatruję się w Castoramie, gdyż jest najbliżej mojego domu.  Dlatego chciałabym się Was zapytać, gdzie kupujecie swoje storczyki i w jakich cenach. Zastanawiam się zawsze, czy aby nie przepłaciłam 🙂

A sklepy internetowe?

Internetowo kupiłam tylko kilka storczyków. Byłam zaskoczona jakością rośli. Dlaczego? Ciężko jest się zdecydować na orchidedę, której nie można dokładnie obejrzeć, dotknąć, sprawdzić korzeni. Jednak mam sklep, który jeszcze nigdy mnie nie zawiódł.

Kupujecie stacjonarnie czy internetowo?

[contact-form-7 id="3866" title="Newsletter"]


Kamila
About Kamila 256 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.
 • Karolina Ziółkowska

  ja zwykle kupuję w obi bo też mam najbliżej i to głównie z wyprzedaży za 5- max 10zł 🙂 na wiosnę szykuje się otwarcie leroy merlin więc pewnie moja kolekcja się powiększy:)

 • jacakkamila

  U mnie ceny podobne 🙂 W tygodniu wybiorę się do OBI, znając mnie to nie wrócę z pustymi rękami 🙂

 • Ilona Parzych

  Ja kupuje w kauflandzie po ok 37 zł lub w miejscowym sklepie ogrodniczym jednak ceny tam sa dość wysokie nawet storczyk ktory juz ma same liście kosztuje 25-30 zł

 • Angelina Adam Szachniewicz Mil

  kupuje storczyki w Tesco lub Lidlu kwitnace 1 pedowe sa od 22-26zl a 2 pedowe po 30zl