Co to jest Aglaonema?

Będąc w sklepie ogrodniczym zwróciłam uwagę na niezwykły kwiat. Zazwyczaj kuszą mnie storczyki, wszyscy już wiedzą, że są one moją pasją. Jednak tym razem to nie orchidea mnie zafascynowała … była to Aglaonema. Wracając do domu zastanawiałam się: co to jest Aglaonema?

Nie czekając długo dowiedziałam się, że Aglaonema to bardzo popularna roślina doniczkowa. Od razu pomyślałam sobie: dlaczego ja jej nie mam jak jest taka popularna? Doskonale pasowałaby do  moich storczyków. Do najpopularniejszej odmiany należy Silver Queen i to właśnie ona przykuła moją uwagę.

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze i tak było w tym przypadku.

Roślina o niezwykle ozdobnych liściach doskonale pasuje do każdego wnętrza, nadając mu niepowtarzalny charakter.

Nowoczesny design? Zdecydowanie Aglaonema ma to coś, co nadaje jej dostojnego wyglądu. Jej duże, srebrzyste, epileptyczne liście z oryginalnym wzorem potrafią przyciągać uwagę.

Idealnym miejscem uprawy są zimowe ogrody, rozbudowane jasne parapety oraz szklarnie. Aby podkreślić charakter rośliny dobrym rozwiązaniem jest uprawianie jej w białych doniczkach, gdyż srebrzysty wzór liści doskonale współgra z bielą donic.

[contact-form-7 id="3866" title="Newsletter"]


Kamila
About Kamila 261 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.