Co to jest Aglaonema?

Będąc w sklepie ogrodniczym zwróciłam uwagę na niezwykły kwiat. Zazwyczaj kuszą mnie storczyki, wszyscy już wiedzą, że są one moją pasją. Jednak tym razem to nie orchidea mnie zafascynowała … była to Aglaonema. Wracając do domu zastanawiałam się: co to jest Aglaonema?

Nie czekając długo dowiedziałam się, że Aglaonema to bardzo popularna roślina doniczkowa. Od razu pomyślałam sobie: dlaczego ja jej nie mam jak jest taka popularna? Doskonale pasowałaby do  moich storczyków. Do najpopularniejszej odmiany należy Silver Queen i to właśnie ona przykuła moją uwagę.

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze i tak było w tym przypadku.

Roślina o niezwykle ozdobnych liściach doskonale pasuje do każdego wnętrza, nadając mu niepowtarzalny charakter.

Nowoczesny design? Zdecydowanie Aglaonema ma to coś, co nadaje jej dostojnego wyglądu. Jej duże, srebrzyste, epileptyczne liście z oryginalnym wzorem potrafią przyciągać uwagę.

Idealnym miejscem uprawy są zimowe ogrody, rozbudowane jasne parapety oraz szklarnie. Aby podkreślić charakter rośliny dobrym rozwiązaniem jest uprawianie jej w białych doniczkach, gdyż srebrzysty wzór liści doskonale współgra z bielą donic.

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.