Czerwce

Czerwce. Czerwce to niewielkie szkodniki, które podobnie jak mszyce są owadami, które niszczą liście i pędy storczyków.

Rozróżniamy dwa rodzaje Czerwców. Do pierwszych możemy zaliczyć Tarczniki, które przyklejają się do powierzchni liści. Żerują zazwyczaj na spodniej części liści storczyka, jednak na wierzchnia część również może zostać zaatakowana.  Rozpoznać je możemy po kolorze, który jest brązowy. Drugim gatunkiem są już wcześniej wspomniane wełnowce,  które swoim wyglądem przypominają wełniaste kłębuszki.

Walka z nimi nie jest łatwa. Zwalczanie można rozpocząć od mechanicznego zdjęcia czerwców, jeden po drugim. Następnie przemywamy woda z mydłem a następnie przemywamy  liście niewielka ilością denaturatu, w którym moczymy wacik. Taką czynność powtarzamy kilka razy. Na Czerwce, które występują na wierzchniej części liścia możemy użyć środka do nabłyszczania liści. Rozpylamy go z dużej odległości na całą powierzchnię liścia.

 Jeżeli sytuacja się nie poprawi, należy użyć środka owadobójczego.

szkodniki-czerwce

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.