Domowe sposoby pielęgnacji liści

Domowe sposoby pielęgnacji liści. Za nim udamy się do sklepu w celu zakupienia środków do pielęgnacji naszych doniczkowych roślin, spróbujmy sami za pomocą domowych sposobów zaopiekować się naszymi podopiecznymi.

W pielęgnacji liści często stosuję kilka sprawdzonych metod:

Piwo – (oczywiście powinno być bez gazu) doskonale konserwuje liście. Zapewnia im ochronę przed szkodnikami jak również zapewnia zdrowy i świeży wygląd. Spowalnia osadzanie się kurzu.

Majonez – który zapewne jest w każdej lodówce, może posłużyć nie tylko do sałatki :). Jego skład i konsystencja doskonale nadają się do pielęgnacji zielonych liści.Wystarczy nałożyć niewielka ilość na ściereczkę i przetrzeć liście.Doskonale nabłyszcza, pozostawiając warstwę ochronną.

Mleko –  które również mamy w domu, możemy wykorzystać do pielęgnacji liści. Zwilżoną w mleku ściereczką przecieramy liście naszego kwiatka. Nadamy mu w ten sposób blasku i ochronimy przed kurzem 🙂

[contact-form-7 id="3866" title="Newsletter"]


Kamila
About Kamila 261 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.