Domowe sposoby pielęgnacji liści

Domowe sposoby pielęgnacji liści. Za nim udamy się do sklepu w celu zakupienia środków do pielęgnacji naszych doniczkowych roślin, spróbujmy sami za pomocą domowych sposobów zaopiekować się naszymi podopiecznymi.

W pielęgnacji liści często stosuję kilka sprawdzonych metod:

Piwo – (oczywiście powinno być bez gazu) doskonale konserwuje liście. Zapewnia im ochronę przed szkodnikami jak również zapewnia zdrowy i świeży wygląd. Spowalnia osadzanie się kurzu.

Majonez – który zapewne jest w każdej lodówce, może posłużyć nie tylko do sałatki :). Jego skład i konsystencja doskonale nadają się do pielęgnacji zielonych liści.Wystarczy nałożyć niewielka ilość na ściereczkę i przetrzeć liście.Doskonale nabłyszcza, pozostawiając warstwę ochronną.

Mleko –  które również mamy w domu, możemy wykorzystać do pielęgnacji liści. Zwilżoną w mleku ściereczką przecieramy liście naszego kwiatka. Nadamy mu w ten sposób blasku i ochronimy przed kurzem 🙂

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.