Fiołki afrykańskie

Odkąd pamiętam fiołki afrykańskie gościły w moim domu. Parapety pełne kolorowych kwiatów przyciągały spojrzenia wszystkich domowników.

Różnorodność odmian i kolorów daje nam możliwość wyboru odpowiedniego fiołka afrykańskiego, który dopełni wystrój naszego wnętrza. Na  parapecie w moim rodzinnym domu kwitną przepięknie wielokolorowe fiołki w odcieniu bieli, fioletu i żółci. Łatwość rozmnażania dała możliwość wzbogacenia kolekcji o nowe sadzonki.

Miejsce

Idealnym miejscem dla fiołków jest jasne miejsce. Nie należy go wystawiać na pełne słońce, gdyż listki są niezwykle delikatne i łatwo może dojść do poparzeń. Optymalna  temperatura dla fiołków to 18 stopni. Należy unikać gwałtownych wahań temperatury.

Podlewanie

Podlewamy umiarkowanie, ja wlewam wodę do podstawki. W ten sposób fiołek pobierze odpowiednią ilość wody. Nie należy zalewać liści, łodyg, nie należy również zraszać liści gdyż może dojść do gnicia.

Nawożenie

Fiołki afrykańskie w okresie kwitnienia nawozimy umiarkowanie,  w okresie spoczynku słabiej.

Przesadzanie

Fiołki przesadzamy w wyjątkowych sytuacjach, do których należy duży rozrost rośliny, przelanie, zbicie podłoża. Najlepiej dokonać tego wiosną lub latem.

 

 

[contact-form-7 id="3866" title="Newsletter"]


Kamila
About Kamila 260 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.