Fiołki afrykańskie

Odkąd pamiętam fiołki afrykańskie gościły w moim domu. Parapety pełne kolorowych kwiatów przyciągały spojrzenia wszystkich domowników.

Różnorodność odmian i kolorów daje nam możliwość wyboru odpowiedniego fiołka afrykańskiego, który dopełni wystrój naszego wnętrza. Na  parapecie w moim rodzinnym domu kwitną przepięknie wielokolorowe fiołki w odcieniu bieli, fioletu i żółci. Łatwość rozmnażania dała możliwość wzbogacenia kolekcji o nowe sadzonki.

Miejsce

Idealnym miejscem dla fiołków jest jasne miejsce. Nie należy go wystawiać na pełne słońce, gdyż listki są niezwykle delikatne i łatwo może dojść do poparzeń. Optymalna  temperatura dla fiołków to 18 stopni. Należy unikać gwałtownych wahań temperatury.

Podlewanie

Podlewamy umiarkowanie, ja wlewam wodę do podstawki. W ten sposób fiołek pobierze odpowiednią ilość wody. Nie należy zalewać liści, łodyg, nie należy również zraszać liści gdyż może dojść do gnicia.

Nawożenie

Fiołki afrykańskie w okresie kwitnienia nawozimy umiarkowanie,  w okresie spoczynku słabiej.

Przesadzanie

Fiołki przesadzamy w wyjątkowych sytuacjach, do których należy duży rozrost rośliny, przelanie, zbicie podłoża. Najlepiej dokonać tego wiosną lub latem.

 

 

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.