Które kwiaty można nabłyszczać

Które kwiaty można nabłyszczać. Po oczyszczeniu liści naszych kwiatów z kurzu można je nabłyszczyć. Ich zieleń stanie się wtedy głębsza, a kurz się mniej osadza.

Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie rośliny tolerują polerowanie. Należą do nich przede wszystkim rośliny pokryte skórzastym, włoskowatym kutnerem.

Jeżeli już zdecydujemy się na nabłyszczać nie rozpylajmy go bezpośrednio na roślinę, lecz na ściereczkę, którą następnie przetrzemy liście.

Osobiście używam ściereczek do pielęgnacji roślin doniczkowych, które są już nasączone odpowiednim preparatem. Metoda ta jest wygodna dla nasz oraz bezpieczna dla rośliny, bowiem ściereczki mają mniej oleistych substancji. Oznacza to, że nie zostawią na liściach brzydkich tłustych plam, tylko delikatny naturalny blask.

Nabłyszczacza nie używam latem i zimą, bowiem wysokie bądź niskie temperatury, którym towarzyszą ostre promienie słoneczne mogą doprowadzić do przebarwień, które będą szpecić naszego kwiatka.

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.